IV Edycja Szkoły Przywództwa

Do czwartej edycji SPIW (2018) wybraliśmy 100 osób z całej Polski. W grupie uczestników znaleźli się ludzie w wieku 25-38 lat, młodzi specjaliści, prywatni przedsiębiorcy, menedżerowie, działacze społeczni i polityczni, naukowcy i samorządowcy, pracownicy NGO.

W trakcie czterech miesięcy zajęć uczestnicy oraz uczestniczki mieli szansę na zdobycie wiedzy nt. kluczowych dziedzin funkcjonowania państwa i gospodarki, oraz uczestniczyć w serii warsztatów poświęconych kompetencjom liderskim. Łącznie przeprowadziliśmy 100,5 godzin zajęć. IV edycję Szkoły ukończyło 94 osoby.

Zajęcia w 4. edycji Szkoły Przywództwa przeprowadzili: Zbigniew Jagiełło (prezes PKO Banku Polskiego), Janusz Cieszyński (wiceminister zdrowia), Tomasz Siemoniak (wicepremier i minister obrony narodowej 2014-15), Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego), Charles Crawford (b. ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce), Wojciech Hann (członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego), Roman Polko (generał Wojska Polskiego, dowódca elitarnej jednostki GROM), Bogusław Chrabota, Andrew Michta (dziekan Kolegium Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa w Europejskim Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem George’a C. Marshalla w Niemczech), Robert Mazurek (dziennikarz, publicysta i felietonista), Paweł Kowal (sekretarz stanu w MSZ w latach 2006–2007), Olaf Osica (dyrektor projektu „Rynki zagraniczne”. Grupa Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości), Krzysztof Pawłowski (wykładowca akademicki, polityk, członek Rady Instytutu Wolności), Wojciech Morawski (przedsiębiorca, członek Rady Instytutu Wolności), Marcin A. Piasecki (wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju), Maciej Witucki (prezes Work Service), Krzysztof Pawiński (współtwórca grupy Maspex), Jacek Bartosiak (ekspert do spraw geopolityki), Radosław Pyffel (dyrektor w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych), Paweł Przewięźlikowski (prezes zarządu firmy Selvita), Witold Jurasz (b. dyplomata, publicysta), Tomasz Sidewicz (Otrener specjalizujący się w negocjacjach biznesowych), Katarzyna Pisarska, Mark Krawczyński (dyrektor Fundacji „Polska Przyszłość”), Piotr Ciacek (partner zarządzający STIBITZ), Tomasz Zaboklicki (prezes zarządu PESA Bydgoszcz), trenerzy: Patrycja Protasiewicz, Martyna Kwiatkowska, Joanna Czarnecka, Maciej Chudkiewicz.

Wykładowcami IV Edycji Szkoły Przywództwa byli:

4. Krzysztof Pawiński

Współzałożyciel i Prezes Zarządu Grupy Maspex.

6. Katarzyna Pisarska

Założycielka i Przewodnicząca Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Partnerami IV edycji Szkoły

Opinie absolwentów