Rafał Ferber

W 2006 roku rozpoczął pracę jako New Business Manager we wrocławskim Softwarehouse, dostarczającym swoje produkty korporacjom zlokalizowanym w Warszawie #ZdalnyPracownik.

Następnie od 2009 roku rozpoczął karierę jako manager rozproszonych zespołów zdalnych. W szczytowym momencie tej aktywności zarządzał zespołem kilkudziesięciu handlowców w całym kraju. To wówczas zderzył się z wieloma wyzwaniami pracy zdalnej #ZdalnyManager

Od 2017 roku prowadzi własną agencję social media – Runaways Social Media & More.
Agencja od zawsze działa w trybie „pół-zdalnym” (biuro pod Warszawą + 75% współpracowników zdalnie). Od marca 2020 r. z oczywistych względów firma funkcjonuje w 100% zdalnie. Obecnie agencja współpracuje z około 20 osobami, ma na koncie kilkadziesiąt zrealizowanych projektów i przeszło 1 000 000 zł przychodu za rok 2019. #ZdalnyPrzedsiębiorca

W trakcie swojej kariery Rafał pracował w wielu firmach o stacjonarnym modelu pracy. Charakteryzowały się one niezwykle niską kulturą zaufania i współpracy z zespołem. Kilka lat pracy pozwoliło mu osobiście przebyć długą drogę – od bezpośredniego spoglądania pracownikom na ekran komputera do zarządzania kilkunastoma osobami, których właściwie nie widział.

Trudno byłoby zliczyć wszystkie zaobserwowane w trakcie jego kariery projekty, które upadały z przyczyny niedomagań miękkich aspektów pracy. Rafał zgadza się z powiedzeniem, że kultura zjada strategię na śniadanie. Opowiada o tym w trakcie prowadzonych szkoleń i webinarów. Uczula podczas nich na delikatne, lecz kluczowe we współczesnym prowadzeniu biznesu aspekty kultury pracy, kultury zarządzania i zaufania do współpracowników oraz kwestie doboru odpowiednich narzędzi.

Jest zdeklarowanym pasjonatem produktywności (GTD, Biohacking, Mindfulness) oraz stabilnego rozwoju (365 x 1%).

Media społecznościowe

 Founder and president of the social media agency Runaways
 Age number:
 Phone:
 Email: