prof. Katarzyna Pisarska

Prof. Katarzyna Pisarska jest założycielką oraz dyrektorem Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Wyszehradzkiej Szkoły Nauk Politycznych. Jest ona również Dyrektorem Programowym Warsaw Security Forum oraz ekspertem i Young Global Leader Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Katarzyna Pisarska jest także profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Studiów Politycznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, wizytującym wykładowcą na University of Southern California w Los Angeles oraz w Akademii Dyplomatycznej Azerbejdżanu (ADA University) w Baku.  Specjalizuje się w polityce zagranicznej Unii Europejskiej, polskiej polityce wschodniej oraz dyplomacji publicznej i jest autorką książki „The Domestic Dimension of Public Diplomacy, Evaluating Success through Civil Engagement” (Palgrave McMillan 2016).

Za swoją 10-letnią działalność na rzecz tworzenia jednej z pierwszych pozarządowych akademii dyplomatycznych w Europie w 2013 roku uznana została przez amerykańskie czasopismo „Diplomatic Courrier” jako jedna z 99 najbardziej wpływowych liderów polityki zagranicznej poniżej 33 roku życia.

Media społecznościowe

 Dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji
 Age number:
 Phone:
 Email: