Izabela Albrycht

Prezes Instytutu Kościuszki od 2010 r. Od 2014 r. jest przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC.

W latach 2016 – 2018 była przewodniczącą Rady do Spraw Cyfryzacji II kadencji, komitetu doradczego Ministra Cyfryzacji, aktualnie jest członkiem Rady III kadencji.

Od 2017 r. jest członkiem Rady Nadzorczej Asseco Poland S.A., a od 2019 ComCERT S.A.

Od 2019 roku jest członkiem Global Future Council on Cybersecurity w ramach World Economic Forum w Genewie oraz współzałożycielką Women4Cyber, inicjatywy zainaugurowanej przez European Cyber Security Organisation (ECSO) w Brukseli. W 2020 r. została wybrana do Zarządu DIGITALEUROPE, gdzie jest wspólną reprezentantką Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), Związku Cyfrowa Polska (ZIPSEE Digital Poland) oraz Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEIT).

W lipcu 2020 roku została członkiem Grupy Doradczej NATO ds. nowych technologii.

Izabela Albrycht jest politologiem, absolwentką Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współautorka raportów, publikacji i analiz koncentrujących się na zagadnieniach związanych z politykami unijnymi, stosunkami międzynarodowymi, cyberbezpieczeństwem i cyfrowymi technologiami. W 2017 roku znalazła się na prestiżowej liście New Europe 100 Challengers 2017 opracowanej przez Financial Times Res Publica, Google i International Visegrad Fund. W 2019 znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych kobiet zajmujących się cyberbezpieczeństwem w Europie (Europe’s 50 Most Influencial Women in Cybersecurity ranked by SC Media UK).

Media społecznościowe

 Chair of the Kosciuszko Institute and the European Cybersecurity Forum
 Age number:
 Phone:
 Email: