Organizator

Organizatorem Szkoły Przywództwa jest Instytut Wolności, niezależny politycznie think-tankiem, który działa od 2012 roku.

Pracujemy na rzecz silnej, bezpiecznej, demokratycznej Polski leżącej w sercu zachodniego świata; na rzecz sprawnego, efektywnego i odpowiedzialnego państwa opartego na stabilnych, transparentnych, dobrze zarządzanych instytucjach.
Tworzymy wspólnotę zaangażowanych obywateli. Wolność jest dla nas wielkim darem, wartością, o którą należy się troszczyć i której trzeba bronić.
Jesteśmy miejscem spotkania, dialogu, kształtowania i ścierania się różnych wizji rozwoju Polski, Europy i świata.
Budujemy fundamenty silnego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Kształcimy przyszłe elity – ludzi zdolnych do strategicznego myślenia, sprawnego zarządzania państwem – aktywnych obywateli zaangażowanych w życie wspólnoty – swojego środowiska, miasta, państwa.
Współpracujemy ze światem polityki, biznesu, nauki i administracji. Tworzymy inicjatywy wspierające edukację, przedsiębiorczość; bierzemy udział w dyskusji o sprawach międzynarodowych, pomagamy w budowaniu dobrych stosunków Polski z najważniejszymi partnerami za granicą.
Wierzymy, że dynamicznie rozwijająca się Polska, silnie osadzona w międzynarodowych strukturach Unii Europejskiej i NATO, może odegrać ważną rolę w kształtowaniu bezpieczeństwa zrównoważonego rozwoju, stabilności i pokoju na całym świecie.

Zespół

Igor Janke

Igor Janke

Twórca Szkoły Przywództwa, prezes Instytutu Wolności, autor podcastu Układ Otwarty, publicysta, autor książek, mentor biznesu. W przeszłości m.in. redaktor naczelny Polskiej Agencji Prasowej i szef działu politycznego Rzeczpospolitej. Współtwórca Niezależnego Forum Publicystów Salon24, prowadzący programy radiowe (TOK FM) i telewizyjne (TVP, Polsat News, TV Puls), autor setek analiz politycznych, reportaży i wywiadów. Przez kilka lat pracował w public relations.

Przemyslaw Antas

Przemysław Antas

Wiceprezes Instytutu Wolności, prawnik, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego, podatków i organizacji wymiaru sprawiedliwości. Obecnie prowadzi własną kancelarię prawną, w przeszłości był menedżerem w międzynarodowej firmie konsultingowej, współprowadził także specjalistyczny portal o prawach własności intelektualnej. Interesuje się ekonomiczną analizą prawa, finansami publicznych, a także nowymi technikami zarządzania. Absolwent drugiej edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności.

Aleksandra Mirkowicz

Koordynator Szkoły Przywództwa, pracownik Instytutu Wolności i koordynator projektów.