Radosław Pyffel

Socjolog,polski dziennikarz, publicysta, były prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja. Od 18 lipca 2016 do końca lipca 2018 przedstawiciel Polski i alternate director w Azjatyckim Banku Inwestycji Strukturalnych (AIIB). Od 2018 Pełnomocnik Zarządu PKP Cargo ds. rynków wschodnich i rozwoju spółki w krajach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. 

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie. Obecnie wykładowca oraz kierownik studiów „Biznes chiński” w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wykłada również w Collegium Civitas.

Znawca kultury Chin, włada językiem chińskim (dialekt mandaryński). Konsultant i autor szkoleń do spraw rynku chińskiego. Przebywał wiele lat w Chinach i na Tajwanie. Ekspert do spraw Azji w Instytucie Globalizacji w Gliwicach oraz w Instytucie Sobieskiego. Jest zapraszany i wypowiada się na tematy azjatyckie w radio i telewizji (m.in TVN, Polsat News, Trójka).

Media społecznościowe

 Faculty advisor of the studies: Chinese Business, Kozminski University
 Age number:
 Phone:
 Email: