Co cię czeka?

• program obejmuje 9 stacjonarnych weekendowych zjazdów w Warszawie
  • zjazdy odbywają się w soboty (w godzinach 10:30 do 18:30) oraz w niedzielę (w godzinach 9:30 do 14:30) w nowoczesnej sali konferencyjnej
  • po sobotnich zajęciach odbywają się nieformalne spotkania wieczorne w jednym z warszawskich barów z najlepszymi dziennikarzami, pisarzami, ekspertami różnych dziedzin (spotkanie w formie dyskusji z możliwością zadania pytania gościowi) lub wieczorne spotkania integracyjne
  • wykłady i zajęcia z najwyższej klasy ekspertami z wielu branż, prezesami i właścicielami największych firm i instytucji, wybitnymi ekspertami i trenerami, czołowi politykami, ministrami, w czasie których uczestnicy słuchają wykładu oraz mogą zadawać pytania i dyskutować, każde zajęcia mają dedykowany czas na zadawanie pytań i dyskusję (od 15 do 30 minut)
  • cykl specjalistycznych warsztatów w mniejszych grupach w wybranym przez uczestnika temacie oraz zajęcia networkingowe
  • rekomendacje lektur przez wykładowców oraz dodatkowo materiały z zajęć dla uczestników

Tematyka zajęć

Ścieżka: Przywództwo

Gen lidera – czy wszyscy jesteśmy przywódcami?

Współczesne przywództwo

Lider w akcji

Inteligencja emocjonalna

Przywództwo i odpowiedzialność

Zwinne zarządzanie

Nawyki dobrego lidera

Przywództwo i budowanie zespołu

Zarządzanie zmianą

• Zarządzanie w kryzysie
  • Praca zdalna

Ścieżka: Gospodarka

Jak budować firmę od zera?

Jak tworzyć strategię firmy

Bank cyfrowy

Biznes, polityka, public affairs

Sieć sprzedaży – cyfrowy biznes

Jak działają dziś fundusze inwestycyjne

Jak stawać na nogi po upadku w biznesie

Cybersecurity w państwie i firmie

Sztuczna inteligencja w biznesie

Blockchain – o co chodzi?

Czy GAFA rządzi światem?

Polska – czy możemy pozostać światowym liderem wzrostu

Ścieżka: Polska i świat

Jak budować strategię polityki zagranicznej

Gry interesów w Unii Europejskiej

Polska, Europa, USA, Chiny – geopolityka w epoce postcovid

Chiny, Belt road – zagrożenie czy szansa?

Bezpieczeństwo w czasach wstrząsów

Czy Rosja może być kiedyś naszym partnerem?

Wielka Brytania, Polska, Unia – jak współpracować po Brexicie

Czy polityka historyczna ma znaczenie w polityce zagranicznej

Niemcy i Polska – szanse i zagrożenia współpracy

Dyplomacja publiczna – jak ją budować

Ścieżka: Polityka

Kompetencje w biznesie a kompetencje polityczne

Do czego służy dziś polityka, wartości w polityce

Czy polityka może być szlachetna

Czy można zarabiać pieniądze i robić coś dla dobra wspólnego

Jak rządzić miastem

Ścieżka: komunikacja

Jak działają dziś media

Współpraca z mediami. Nie daj się zabić

Zarządzanie kryzysem wizerunkowym

Jak budować markę

uwaga: Szczegółowy plan zajęć i warsztatów zostanie przedstawiony przed rozpoczęciem 7. edycji Szkoły Przywództwa. Program poszczególnych zjazdów z tematami i wykładowcami jest przesyłany przed każdym spotkaniem. Zastrzegamy możliwość wprowadzenia niewielkich zmian w stosunku do przedstawionych propozycji i wprowadzenia nowych tematów związanych np. z sytuacją polityczną lub nowymi i istotnymi tematami, które są przedmiotem debaty publicznej.

Networking

Ludzie są największa wartością Szkoły Przywództwa. W naszej opinii – organizatorów z zespołu Instytutu Wolności, ale również większości absolwentów – to dzięki zaangażowaniu uczestników i wykładowców Szkoła Przywództwa od samego początku okazała się wielkim sukcesem.

Dyskusje w trakcie wykładów i warsztatów, sesje networkingowe czy nieformalne spotkania po zajęciach to świetna okazja do powiększenia grona znajomych i być może przyszłych współpracowników. Swobodna atmosfera, jaka panuje podczas zjazdów, pozwala uczestnikom na lepsze poznanie się i nawiązanie relacji zawodowych i towarzyskich w gronie aktywnych osób reprezentujących różnorodne branże i środowiska. Udział w SPIW to wyjście ze strefy komfortu, to możliwość poznania fantastycznych ludzi i skonfrontowania własnej wiedzy z kolegami i koleżankami z całej Polski.

Program obejmuje cykl zajęć networkingowych – wprowadzenie, jak wykorzystać go do rozwoju swojej kariery, personal branding, zajęcia dotyczące LinkedIn i sesje networkingowe. Każdy uczestnik w czasie programu otrzymuje identyfikator imienny. Przed rozpoczęciem programu zachęcamy do stworzenia profilu LinkedIn w celu kontaktu z innymi uczestnikami.

Warsztaty

Równolegle do zajęć wykładowych i dyskusji będą odbywały się warsztaty w grupach około 10 osobowych. Początkowe i końcowe warsztaty będą miały formę stacjonarną. Zasadnicza część pracy odbędzie się w trybie online z wykorzystaniem platformy Zoom. Cykl warsztatów będzie zawierał od 2 do 4 spotkań w wybranym temacie. Warsztaty będą kończyć się pracą zaliczeniową grupową lub indywidualną w zależności od decyzji prowadzącego warsztaty.

Tematy warsztatów będą dopasowane do potrzeb uczestników, którzy z przedstawionego zbioru tematów będą mogli wybrać te, w których chcą wziąć udział. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać jeden warsztat. Wśród zbioru tematów warsztatów znajdą się warsztaty tj. negocjacje, komunikacja/media, marketing, przywództwo w czasach kryzysu, zarządzanie w środowisku międzynarodowym, budowanie strategii, zarządzanie kryzysowe.

Uwaga: Szczegółowy plan warsztatów wraz z precyzyjnymi tematami i nazwiskami wykładowców zostanie przedstawiony przed rozpoczęciem 7. edycji Szkoły Przywództwa. Zastrzegamy wprowadzenie niewielkich zmian w stosunku do przedstawionych propozycji wynikających np. z zapotrzebowania w grupie.