Co cię czeka?

• co najmniej 9 weekendowych zjazdów w Warszawie
  • zajęcia od godzin przedpołudniowych do wieczora w soboty i niedziele w salach konferencyjnych głównej siedziby Banku PKO BP przy ul. Puławskiej 15
  • nieformalne spotkania wieczorne w jednej z warszawskich restauracji z najlepszymi dziennikarzami, pisarzami, ekspertami różnych dziedzin
  • zajęcia z najwyższej klasy ekspertami z wielu branż, prezesami i właścicielami największych firm i instytucji, wybitnymi ekspertami i trenerami, czołowi politykami, ministrami, w czasie których uczestnicy słuchają wykładu oraz mogą zadawać pytania i dyskutować
  • cykl specjalistycznych warsztatów w małych grupach przeprowadzanych częściowo w wersji online pomiędzy zjazdami przeprowadzonych m.in. przez czołowych menedżerów firmy Roche
  • rekomendacje lektur przez wykładowców

Tematyka zajęć

Ścieżka: Przywództwo

Wartości w polityce i biznesie

Przywództwo i odpowiedzialność

Czym jest zwinne zarządzanie

Współczesne modele przywództwa

Przywództwo i  budowanie  zespołu

Zarządzanie zmianą

Zarządzanie w kryzysie

Negocjacje – jak je wygrywać

Ścieżka: Gospodarka

Jak budować firmę od zera?

Jak tworzyć strategię firmy

Bank cyfrowy

Biznes, polityka, public affairs

Sieć sprzedaży – cyfrowy biznes

Jak działają dziś fundusze inwestycyjne

Jak stawać na nogi po upadku w biznesie

Cybersecurity w państwie i firmie

Sztuczna inteligencja w biznesie

Blockchain – o co chodzi?

Czy GAFA rządzi światem?

Polska – czy możemy pozostać światowym liderem wzrostu

Ścieżka: Polska i świat

Jak budować strategię polityki zagranicznej

Gry interesów w Unii Europejskiej

Polska, Europa, USA, Chiny – geopolityka w epoce postcovid

Chiny, Belt road – zagrożenie czy szansa?

Bezpieczeństwo w czasach wstrząsów

Czy Rosja może być kiedyś naszym partnerem?

Wielka Brytania, Polska, Unia – jak współpracować po Brexicie

Czy polityka historyczna ma znaczenie w polityce zagranicznej

Niemcy i Polska – szanse i zagrożenia współpracy

Dyplomacja publiczna – jak ją budować

Ścieżka: Polityka

Kompetencje w biznesie a kompetencje polityczne

Do czego służy dziś polityka, wartości w polityce

Czy polityka może być szlachetna

Czy można zarabiać pieniądze i robić coś dla dobra wspólnego

Jak rządzić miastem

Ścieżka: komunikacja

Jak działają dziś media

Współpraca z mediami. Nie daj się zabić

Zarządzanie kryzysem wizerunkowym

Jak budować markę

uwaga: Szczegółowy plan zajęć i warsztatów wraz z precyzyjnymi tematami i nazwiskami wykładowców zostanie przedstawiony przed rozpoczęciem 6. edycji Szkoły Przywództwa. Zastrzegamy wprowadzenie niewielkich zmian w stosunku do przedstawionych propozycji.

Networking

Ludzie są największa wartością Szkoły Przywództwa! W naszej opinii – organizatorów z zespołu Instytutu Wolności, ale również większości absolwentów – to dzięki zaangażowaniu uczestników i wykładowców Szkoła Przywództwa od samego początku okazała się wielkim sukcesem.

Dyskusje w trakcie wykładów i warsztatów, sesje networkingowe czy nieformalne spotkania po zajęciach to świetna okazja do powiększenia grona znajomych i być może przyszłych współpracowników. Swobodna atmosfera, jaka panuje podczas zjazdów, pozwala uczestnikom na lepsze poznanie się i nawiązanie relacji zawodowych i towarzyskich w gronie aktywnych osób reprezentujących różnorodne branże i środowiska. Udział w SPIW to wyjście ze strefy komfortu, to możliwość poznania fantastycznych ludzi i skonfrontowania własnej wiedzy z kolegami i koleżankami z całej Polski.

Warsztaty

Równolegle do zajęć wykładowych i dyskusji będa odbywały sie warszttay w grupach ok 10 osobowych. Początkowe i końcowe warsztaty będa miały forme stacjonarną. Zasadnicza część pracy odbędzie się w trybie online. Efekty prac poszczególnych grup będą  zaprezentowane całej społeczności Szkoły na zakończenie edycji.

Warsztaty będa prowadzone głównie przez wysoką kadrę menadżerska firmy Roche – partnera 6. edycji Szkoły Przywództwa.

Każdy uczestnik  będzie mógł wybrać tematykę warsztatów, w których chce wziąć udział.

Tematy:

• Transformacja – model biznesowy w oparciu o wizję przyszłości, czyli jak zarządzać w sposób agile
  • International leadership – zarządzanie w środowisku międzynarodowym
  • Przywództwo w czasach kryzysu
  • Pokolenia X,Y,Z – jak efektywnie współpracować i piąć się w górę w wielopokoleniowej organizacji
  • Komunikacja/media: jak zarządzać kryzysem
  • Marketing. Jak budować markę?
  • Budowanie strategii – case study
  • Negocjacje – jak wygrać
  • Biznesowe modele wychodzenia z kryzysu – case study
  • Promocja państwa – jak opowiadać o Polsce w świecie?

Uwaga: Szczegółowy plan zajęć i warsztatów wraz z precyzyjnymi tematami i nazwiskami wykładowców zostanie przedstawiony przed rozpoczęciem 6. edycji Szkoły Przywództwa. Zastrzegamy wprowadzenie niewielkich zmian w stosunku do przedstawionych propozycji