Wojciech Hann

Wiceprezes Banku Ochrony Środowiska od listopada 2020 roku. Stanowisko prezesa objął w marcu 2021 roku. W latach 2016-2019 zasiadał w  zarządzie Banku Gospodarstwa Krajowego. Były dyrektor zarządzający w departamencie rynków kapitałowych Ipopema Securities oraz partner w Deloitte.  Pracował również w EY, Cortland, Brovitz & Co, Unicredit Markets & Investment Banking / CA IB. 

Absolwent studiów fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów MBA (finanse i zarządzanie strategiczne) na University of Rochester (USA).

Ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i finansowaniu przedsiębiorstw. Doradzał przy ponad pięćdziesięciu transakcjach, przede wszystkim w sektorze energetycznym, ale także bankowym, maszynowym, budowlanym, spożywczym, IT, petrochemicznym oraz wielu innych, zarówno w Polsce jak i Europie Wschodniej oraz Turcji.

W 2016 roku był dyrektorem zarządzającym w departamencie rynków kapitałowych Ipopema Securities. Wcześniej, przez 9 lat, jako Partner w Deloitte był odpowiedzialny za tworzenie i realizację projektów doradztwa w zakresie fuzji i przejęć w Europie Środkowej w sektorze energetycznym. W latach 1998-2008 pracował w UniCredit Markets & Investment Banking / CA IB w Warszawie, a następnie w Wiedniu, w którym pełnił między innymi funkcję dyrektora departamentu Energy&Utilities. Należał także do zespołów EY w Warszawie, a także Cortland, Brovitz & Co. w Nowym Jorku.

Media społecznościowe

 Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska
 Age number:
 Phone:
 Email: